КТС-ІНТЕК є розробником, виробником, та провайдером рішення з обліку електроенергії. Ми маємо власну комунікаційну EMBEE IoT платформу, що дозволяє нам вбудовувати її в різні типи лічильників електроенергії які виробляються та продаються на ринку України. Поєднання різних лічильників в одній радіомережі скорочує капітальні витрати для замовника та дозволяє отримати максимально функціональну систему обліку. Комунікаційна платформа побудована на стандарті IEEE 802.15.4 забезпечує радіопередачу між лічильниками електроенергії та центральним пристроєм ДАТА КОНЦЕНТРАТОРОМ.  Комунікаційна платформа обміну даними між пристроями та мережею Ethernet працює на неліцензованому діапазоні частот 2.4-2.438 МГц. Ми використовуємо повноцінну технологію-стандарт поширення інтернету речей до якої можемо додавати інші сенсори, вуличні ліхтарі, сонячні інвертори, зарядні станції. Більше детально про платформу можна ознайомитись ТУТ.

СИСТЕМА ОБЛІКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ НА САДІВНИЧОМУ КООПЕРАТИВІ

На першому етапі встановлюємо розумні лічильники електроенергії з радіомодемом. Садівничі кооперативи (особливо великі) не мають вільних коштів для того щоб оплатити відразу всі 100% лічильників. Тому, особливість нашої пропозиції для садівничих кооперативів та котеджних містечок в тому, що ми пропонуємо ПОЕТАПНЕ встановлення лічильників різних виробників в одній локальній захищеній радіомережі. Це дозволяє купувати та встановлювати лічильники по 10-20 шт. Просте підключення лічильника до ліній живлення більше не потребує ніяких налаштувань. Радіомережа утворюється автоматично. Кожний новий лічильник що додається, автоматично приєднується до радіомережі. На протязі 1-го, двох, 3-х років, кооператив  замінить усі лічильники на нові багатотарифні (від 2-х до 4-х тарифних зон). За замовчуванням споживачі купують  двохзонні “день-ніч”. З 2015 року, у нас одне із найбільших садівничих кооперативів із 1100 будинків на один дата концентратор. Це Садівниче товариство встановило за 4-ри роки повноцінну автоматизовану систему обліку електроенергії та виправили платіжну дисципліну членів кооперативу. (До встановлення системи, на кооперативі постійно не вистачало коштів для оплати за електроенергію, оскільки неможливо було вчасно зібрати кошти.)

На другому етапі, після того як буде встановлено близько 25-30% лічильників, встановлюємо в будь якому зручному місці Дата концентратор. Це пристрій, який автоматично формує локальну захищену радіомережу лічильників, є шлюзом між локальною радіомережею та мережею Ethernet, є локальним сервером збору даних лічильників. Даний пристрій може працювати без з’єднання з Internet за моделлю FOG обчислень. FOG модель, максимально збільшує захищеність даних від кібератак. Інформація з лічильників доступна в режимі реального часу. Це дозволяє будувати різні рішення, крім класичного збору показників та отримання інформації для формування квитанцій про оплату. Жодна технологія LoRaWAN, LPWAN, Sigfox, та інші не можуть опитувати лічильники електроенергії на великих площах без додаткового встановлення серверного допоміжного обладнання проміжних ретрансляторів. Наявність додаткових ретрансляторів збільшує залежність від Ethernet з’єднання. В нашому рішенні, ретрансляторами є лічильники з радіомодемами які не потребують додаткового Internet з’єднання.

Програмне забезпечення для технічного обслуговування електричної мережі та контролю БАЛАНСІВ

На картинці нижче, видно що баланси позитивні. В таблиці видно, що споживання більше ніж обліковує лічильник на вході. Це вказує на наявність ВЛАСНОЇ СОНЯЧНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ на лініях кооперативу. В сьому нема нічого поганого, навіть і добре, так як втрати в лініях кооперативу відсутні. АЛЕ, за такою ситуацією потрібен контроль, оскільки в коротких проміжках, власна сонячна енергія може виходити за межі трансформатора і відповідно вхідного лічильника. Лічильник комерційний на вході, що встановив оператор системи розподілу, (і цей лічильник є розрахунковим для кооперативу), він обліковує енергію лише в одному напрямку – на споживання кооперативу. Енергія надлишкова сонячна, якої в певні години більше ніж її споживає кооператив, рахується цим лічильником по модулю. Таким чином лічильник ОСР цю енергію рахує в споживання кооперативу. Наша програма дозволяє контролювати процес встановлення сонячної генерації і гнучко обліковувати сонячну енергію на кооперативі.

Програмне забезпечення з кабінетами споживача Мій Дім on-line