Система обліку води Embee повністю автоматична. Основою системи збору даних водомірів є локальна радіомережа Embee, яка працює в неліцензійному діапазоні частот 2,4-2,48 ГГц. Радіомодеми Embee у водолічильнику дозволені до використання. Вихідна потужність радіомодемів у водомірах від 2 до 10мВт. Вся інформація радіомовлення зашифрована і не може бути прочитана без пароля. Раз на день (щотижня, щомісяця), у заздалегідь визначений час, лічильники починають передавати дані про споживання на шлюз Embee / GSM / 3G / Ethernet. Після отримання даних про споживання шлюз реєструє стан лічильників (взаємодія зовнішнього магнітного поля, рівень заряду батареї) і зберігає їх у своїй базі даних. Після завершення обміну з лічильниками води шлюз надсилає всім повідомлення про поправку годинника, час наступного сеансу обміну даними по радіомережі та команду на відключення від локальної мережі та вихід в автономний режим. Час передачі даних між інтелектуальним лічильником і шлюзом в проекті 100 шт. лічильників становить близько 0,5 с.

Проект є доповненням до мікромереж.  Ми маємо близько 300 точок обліку води в проекті в м. Дубай. В основі лічильники українського виробника з інтегрованими радіомодемами EMBEE. Розрахунковий час роботи батарей лічильника близько 6 років. Цей термін відповідає міжповірочному інтервалу лічильника води. По закінченню цього терміну, міняється Li Socl2 батарейка.

Під час реалізації будь-якого проекту ми можемо впровадити нашу платформу EMBEE IoT у лічильники води будь-якого місцевого виробника, що прискорить вихід на ринок і не потребує додаткової сертифікації та дозволів. При реалізації проектів AMR ВОДА ми поділяємо їх на два типи:

перший тип – це лічильники в багатоповерхових будинках.

Другий тип – лічильники води в сільській місцевості в окремих будинках.

Враховуючи те, що лічильники води мають батарейку, система обліку води повинна швидко і точно збирати масив даних з лічильників. Реалізацію другого варіанту ми зазвичай розглядаємо як частину системи вуличного освітлення, або системи електролічильників. Система вуличного освітлення та система збору показників електролічильників утворюють опорну IOT комунікаційну радіомережу для sleep лічильників води.